Saturday, 15 August 2020 |

           Кабінетом Міністрів України  25.03.2020 прийнято постанову № 247 «Про особливості надання житлових субсидій», якою передбачено:

  1. Заборону припинення під час карантину призначених житлових субсидій, за винятком випадків, коли унеможливлюється їх надання, зокрема у разі переїзду членів домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи; 
  2. Розгляд питань щодо призначення у травні 2020 року житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які її отримували в опалювальному періоді 2019-2020 років, без їхніх звернень; 
  3. Врахування до доходу осіб, звільнених з роботи під час карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України, які зареєструвалися в службі зайнятості, допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи; 
  4. Збільшення на 50% деяких соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, в місяцях дії карантину, а саме: 

     -    для користування послугами з централізованого водопостачання;

  • для користування послугами з постачання гарячої води;
  • для користування послугами з централізованого водовідведення;
  • для користування послугами з газопостачання;
  • для користування послугами з електропостачання у житлових приміщеннях (будинках).

       Звертаємо увагу на те, що соціальні нормативи, у межах яких надається субсидія на оплату послуги з постачання теплової енергії (для потреб централізованого або автономного опалення) та індивідуального індивідуального опалення не збільшено.

  1. Відтермінування до закінчення карантину зміни базової норми плати за житлово-комунальні послуги отримувачами житлової субсидії з 15% до 20%, яку було передбачено з травня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2019 № 878 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 27 липня 1998 р. №1156».

     Збільшені соціальні нормативи споживання комунальних послуг будуть застосовані при розрахунку субсидій починаючи з березня 2020 року. Таким чином, у квітні 2020 року управлінням соціального захисту Ірпінської міської ради буде здійснено перерахунок  розміру  житлових субсидій за березень у зв’язку із збільшенням нормативів.      Надання житлових субсидій на наступний період у травні 2020 року домогосподарствам, яким відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами), таке призначення проводиться після подання нових заяви і декларації за рішенням комісії на підставі акта обстеження умов проживання, здійснюється без подання документів на розгляд комісії, якщо у домогосподарстві не відбулося змін обставин, що впливають на право отримання субсидії.

      Субсидія – це одна з невідкладних послуг, від яких залежить матеріальний стан громадян. В умовах карантину важливо, щоб громадяни могли залишатися вдома, уникнути зайвого ризику і оформити послугу дистанційно.

 

 

Телефон відділу субсидії – (04597) 61-406