Субота, 20 січня 2018 |

Новини

Запуск чесної приватизації дозволить знайти ефективного власника для державних підприємств, відродити на них потужне виробництво, залучити  додаткові інвестиції і створити нові робочі місця з гідною зарплатою

 Сьогодні, 18 січня, Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект (№7066) «Про приватизацію державного майна». Законопроект дає можливість розморозити велику приватизацію і прискорити продаж малих об’єктів державної власності за новими, абсолютно прозорими, зрозумілими і конкурентними правилами. Але це не означає, що держава повністю позбудеться своїх активів. В державній власності залишаться стратегічні підприємства, а також об’єкти, які виконують важливі державні, соціальні та інші функції. Про продаж таких об’єктів не може навіть йтися. Решта неефективних або взагалі фактично «мертвих» підприємств мають бути якомога швидше приватизовані.  Запуск тисяч підприємств стане додатковим потужним стимулом розвитку вітчизняної економіки.

  5 головних новацій  Закону «Про приватизацію державного майна»

Усувається можливість маніпуляцій з державним майном 

Всі об’єкти державної власності, які можуть бути продані, розподілені на дві групи: об’єкти великої приватизації і  об’єкти малої приватизації.  Об’єкти великої приватизації – обмежена кількість особливо важливих підприємств, перелік яких затверджується Кабміном (близько 50-60 з 800). Наприклад, Одеський припортовий завод. Об’єкти малої приватизації - це різноманітні активи, від приміщень та санаторіїв до невеликих виробництв на кшталт хлібозаводу, елеватору,  або готелів. Перелік приватизації подібних об’єктів, що перебувають у державній власності, затверджує Фонд держмайна, в комунальній – місцевою радою. Переліки об’єктів приватизації є відкритими.

Об’єкти малої приватизації продаються шляхом відкритого інтернет-аукціону. Об’єкти великої приватизації реалізуються на аукціоні з залученням інвестиційного радника.

Зараз державні підприємства поділяються на 6 груп, для кожної з яких існують свої правила продажу. Також зараз діє 5 різних способів продажу. У тому числі, за спеціальними законами, що регулюють особливості продажу об’єктів окремих галузей. В таких законах можуть бути прописані правила продажу під конкретного покупця, що робить процес продажу глибоко корупційним, заважає приходу реальних інвесторів. Тепер правила для продажу уніфіковані для об’єктів малої та об’єктів великої приватизації.

Прискорюється процес приватизації

Суттєво  зменшено термін підготовки об’єкту до приватизації. Зменшуються вимоги до гарантійного депозиту учасників торгів  (з 5-20% до 5% від стартової ціни). Коли новий закон набере чинності, вже не потрібно буде витрачати час та гроші на довготривалу та часто неякісну оцінку активу начебто незалежним оцінщиком. Стартова ціна на об’єкт  визначатиметься балансовою вартістю.

Об’єкти малої приватизації продаються тільки через інтернет-аукціони

Малі підприємства продаються  в стандартному порядку через інтернет-аукціон (наприклад, Prozorro.Продажі). Це зробить малу приватизацію масовою. Електронний аукціон відкриває доступ до об’єктів малої приватизації всім бажаючим (фізичним, юридичним особам, малим підприємцям тощо). Інформація про запропонований до продажу об’єкт публікується в офіційних друкованих виданнях та на офіційному веб-сайті ФДМУ або на сайті органу місцевого самоврядування та в електронній торговій системі. Стартова ціна визначається на рівні вартості чистих активів або 0, якщо вона від’ємна. Далі збираються заявки від учасників, проводиться 3 раунди аукціону з підвищенням ціни, за результатами яких з переможцем укладається угода купівлі-продажу. За наявності лише одного потенційного покупця об’єкт виставляється на продаж повторно. Таким чином конкуренція зберігається за будь-яких умов.

Створюються умови для залучення широкого кола реальних інвесторів до придбання великих об’єктів приватизації

Готувати великі об’єкти  до продажу буде радник – один з найбільших світових інвестиційних банків, який обиратиметься на конкурсі. Наприклад, для виробництв - UBS, Citi, JP Morgan. Радник готуватиме інформаційний пакет про виставлений на продаж об’єкт, формуватиме пропозицію стартової ціни, шукатиме потенційних покупців. Залучення радника з ім’ям до передприватизаційної підготовки великих об’єктів дозволить розширити коло потенційних інвесторів. Відтак зросте конкуренція та фінальна ціна продажу.

По завершенні підготовки об’єкту до продажу ФДМУ оголошує про проведення аукціону, встановлює стартові умови на основні пропозицій радника. умови продажу в т.ч. стартову ціну затверджує уряд. Далі оголошується конкурс і відкривається прийом заявок, які ретельно перевіряються, в тому числі на предмет походження коштів. Така перевірка унеможливить участь у торгах осіб, пов’язаних з країною-агресором. Об’єкт продається на аукціоні.

Для інвестора створюються сприятливі умови для початку роботи. Зокрема, забороняється порушення справ про банкрутство протягом 1 року з моменту продажу об’єкту. Це дасть можливість інвестору розрахуватися з боргами та не втратити підприємство на користь кредиторів. Також до 3-х років обмежується строк можливого оскарження результатів продажу, що не дозволить рейдерам втягнути інвестора в нескінченну судову тяганину.

Вперше інвесторам надається можливість вирішення спорів з державою в міжнародному арбітражі

 Спір між державою і інвестором може бути вирішений в міжнародному арбітражі (застосування права іноземних держав за згодою сторін). Зазвичай інвестори будуть зацікавлені у використанні англійського права, яке найбільше захищає права обох сторін. Чому уряд запропонував цю новацію? По-перше, це сприятиме розширенню кола потенційних інвесторів. Особливо за рахунок тих кампаній, які ніколи не вели бізнес в Україні. Така норма гарантуватиме абсолютний захист інтересів інвесторів, що сприятиме підвищенню довіри до нашої держави. По-друге, ця норма стане запобіжником від корумпованої вітчизняної судової системи, гарантією неупередженого розгляду справи.  Офіційні витрати на розгляд справи в міжнародному арбітражі вище, ніж в вітчизняному. Але неофіційні витрати у вітчизняному судовому процесі можуть бути набагато вищі.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету міністрів України

 

 

 21 січня о 12:00 біля Тараса Шевченка на центральній площі нашого міста відбудеться перший великий ірпінський флеш-моб «Кава разом з Шевченком» присвячений Дню Соборності України.

 Нагадаємо, що 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

 Варто зазначити, що свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». Однак 2014 року Указом Президента України  «Про День Соборності України» від  21 січня 1999 року № 42/99 свято було відновлено як День Соборності України.

Запрошуємо до участі у сільськогосподарському ярмарку до свята Масляної 17 лютого 2018 року виробників товарів.

Заяви відповідної форми подаються до Центру надання адміністративних послуг за адресою м. Ірпінь вул. Шевченка, 2-а в термін до 5.02.2018 року із зазначенням:

- повної назви юридичної особи, або прізвища, імені, по батькові фізичної особи-підприємця;

- юридичної адреси юридичної особи, або місця реєстрації фізичної особи-підприємця;

- найменування групи товару, який підлягає реалізації з зазначенням роздрібної ціни, яка має бути нижчою від ціни даної продукції, що реалізується на ринках міста.

Якщо звернення подається уповноваженим представником заявника, до нього долучається копія документа, який підтверджує його повноваження.

До заяви потрібно додати документи:

- свідоцтво про державну реєстрацію ФОП,

- виписка,

- свідоцтво платника єдиного податку,

- дозвільні документи ветеринарної медицини,

- візуалізація (фото) оформлення місця торгівлі.

Вимоги до оформлення на ярмарковому заході: однотипні палатки зеленого кольору розміром 3х4 або брендовані палатки від виробника. Оригінальне оформлення – вітається.

 

Додатково: Витяг з Положення про організацію та проведення ярмаркових заходів, виїздної та виносної торгівлі та надання послуг у сфері розваг на території міста Ірпеня, затвердженого Рішення ІМР №1391-23-VII д 20.10.2016 р. (зі змінами від 26.12.2016 р.).

3. Порядок організації проведення ярмаркових заходів

3.3. Особа, зацікавлена в отриманні дозволу на участь у ярмаркових заходах, подає до Центру адміністративних послуг Ірпінської міської ради відповідну заяву на ім'я міського голови (форма заяви в Додатку №1 до цього Положення) з зазначенням:

- повна назва юридичної особи, або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи-підприємця;

- юридична адреса юридичної особи, або місце реєстрації фізичної особи-підприємця;

- найменування  групи товару, який підлягає реалізації з зазначенням роздрібної ціни, яка має бути нижчою від ціни даної продукції, що реалізується на ринках міста.

Якщо звернення подається уповноваженим представником заявника, до нього долучається копія документа, який підтверджує його повноваження.

 19 січня о 12:00 в Ірпені за адресою вул.Стельмаха (Парк Будинку творчості письменників) відбудеться святкування Водохреща.

 Нагадаємо, що за словами організаторів заходу на гостей свята чекають: гарячі напої, спортивні змагання, запальна музика та інші розваги.

 Варто зазначити, що Хрещенню притаманні свої традиції. За день до Водохреща віруючі постять, а 18 січня відзначають Водохресний Вечір. Існує звичай для всієї родини, як і на Різдво, збиратися за столом. На вечерю готують пісні страви, кутю та узвар. Головна традиція свята — водосвяття. В день Хрещення святять воду у всіх церквах, а також освяченню підлягають всі джерела води, такі як річки, ставки та озера, — в них прорубується ополонка, в яку священнослужителі опускають хрест.

 Хрещення Господнє - третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі також має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католики відзначають його 19 січня, тому воно збігається зі святом Богоявлення.

 Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. В цей день у всіх містах і селах, де є церкви святять воду.

Протягом 2017 року послугами обласної служби зайнятості скористались 41,9 тис. безробітних осіб. Серед них 54,3% (7,3 тис. осіб) становили жінки; 36,6% (5,0 тис. осіб) – молодь віком до 35 років; 42,6% (5,8 тис. осіб) – особи, які проживають у сільській місцевості; 34,9% (4,7 тис. осіб) – особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Всього протягом січня – грудня 2017 року працевлаштовано за направленням служби зайнятості 20 051 особа.

«Завдяки активній співпраці з роботодавцями, у 2017 році на 17,3% порівняно з 2016 роком збільшилась кількість вакансій, – зазначив директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук. – Понад 6,6 тис. роботодавців Київщини, з якими співпрацює служба зайнятості, поповнили базу вакансій на 35533 одиниці. Крім того, збільшилась питома вага поданих вакансій із заробітною платою вищою за мінімальну».

Серед пріоритетних напрямків роботи Київської обласної служби зайнятості щодо сприяння зайнятості населення є розвиток підприємницької ініціативи серед безробітних, завдяки якому безробітні громадяни повертаються до продуктивної праці. За рахунок виплати одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю 94 особи започаткували власну справу. Колишні безробітні вирішили спрямувати свої сили на реалізацію самих різноманітних бізнес-ідей, а саме: організація діяльності туристичної агенції, надання послуг із системи безпеки, юридичних, перукарських послуг, із шиномонтажу, ремонту садової техніки, послуг на ринку землі, організація аматорських занять із фізкультури та спорту, швейного виробництва та інші. Також в області діють два Центри розвитку підприємництва – на базі Києво-Святошинського та Білоцерківського центрів зайнятості.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння обласної служби зайнятості майже 4,5 тис. осіб проходили професійне навчання.

Одним з основних видів тимчасової зайнятості населення є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру. У 2017 році до участі в таких роботах за направленням служби зайнятості залучено понад 8,5 тисяч осіб.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Київського обласного центру зайнятості за телефоном (044) 296-78-06.

16 січня у приміщенні Управління освіти та науки Ірпінської міської ради відбулася нарада-вебінар для осіб, відповідальних за формування комплектів реєстраційних документів випускників ірпінських навчальних закладів, які складатимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році. Про особливості реєстрації на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні у 2018 році, про порядок та вимоги до формування комплектів реєстраційних документів випускників навчальних закладів розповіли методист методичного кабінету Київського РЦОЯО Тетяна Сирота та головний спеціаліст управління освіти Олена Ковтун.

Нагадаємо, що у 2018 році Зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться з 22 травня по 13 червня. У 2018 році як оцінки за ДПА для випускників старшої школи навчальних закладів буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки України від 31 липня 2017 року № 1103 «Деякі питання проведення в 2018 зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):

1) українська мова і література (українська мова);

2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;

3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 06 лютого по 19 березня 2018 року. Вносити зміни учасники зможуть з 06 лютого по 02 квітня 2018 року.

Інформацію про час та місце проходження ЗНО учасники отримають зі своєї інформаційної сторінки до 30 квітня 2018 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде оголошено до 15 червня (математика, українська мова і література, іноземні мови, біологія) та до 21 червня 2018 року (історія України, географія, фізика, хімія).

Для визначення результатів ДПА у формі ЗНО зараховуватимуться результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи з фізики, хімії, біології, географії, іноземної мови (профільний рівень) або частини з них (українська мова і література, математика, історія України, іноземна мова (академічний рівень).

У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури будуть складати учні (слухачі, студенти) професійно-технічних закладів та закладів передвищої освіти, які в 2018 році отримають повну загальну середню освіту. Їм результати тестування з цього предмета зарахують як оцінки державної підсумкової атестації.

 18 січня до Ірпеня завітала делегація з департаменту лісового господарства провінції Цзянси (Китайська Народна Республіка) у складі шести представників з метою обміну досвідом та обговорення можливостей щодо співпраці в галузі лісової, деревообробної та меблевої промисловості.

 У складі делегації посадовці, що відповідають за розвиток міжнародних відносин, встановлення економічних та торгівельних зв’язків, а також керівники високотехнологічної промислової зони регіону.

 Гості зустрілися з керуючим справами виконавчого комітету Ірпінської міської ради Дмитром Негрешею та фахівцями виконавчого комітету Ірпінської міської ради.

 «Наше місто дуже динамічно розвивається і завжди готове до нових проектів та змін. Ми дуже вдячні нашим гостям з департаменту лісового господарства провінції Цзянси (Китайська Народна Республіка) за теплу та дуже продуктивну зустріч! Сьогодні під час круглого столу ми разом з учасниками делегації детальніше проаналізували особливості міжнародного співробітництва між містами та визначити пріоритетні напрями праці», - прокоментував керуючий справами виконавчого комітету Ірпінської міської ради Дмитро Негреша.

       

 21 січня в Центральному будинку культури м.Ірпінь (вул.Соборна, 183)  відбудеться концерт за участі гурту «Веселі музики»  та  камерно-вокально фольклорного ансамблю Національної філармонії України в рамках мистецького проекту «Класика у фойє».

 Варто зазначити, що захід проходитиме за підтримки відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради.

 За словами організаторів серед гостей заходу будуть: Заслужені артисти України – художній керівник Сергій Хитряков (баян), Павло Бугар (народні духові інструменти), Олександр Чух (контрабас), Юрій Різоль (ударні інструменти),  лауреати міжнародних конкурсів Валерій Голуб (скрипка), Тетяна Школьна (солістка).

Шановні мешканці Ірпеня!

У зв'язку із зниженням температури повітря та значним випадом опадів, на території об'єктів охорони "Муніципальної варти", КЗ "Ірпінська центральна міська лікарня", парків міста та КРІР функціонують пункти допомоги, зокрема:

1. КЗ "Ірпінська центральна міська лікарня", вул. Садова, 38 (цілодобово);

2. ГО "КРІР" вул. Центральна, 55 09:00-17:00. Пункти допомоги (на базі постів КП "Муніципальна варта"):

3. Парк "Дубки", вул. Соборна (цілодобово);

4. Парк Правика, вул. Соборна (цілодобово);

5. Парк "Центральний", вул. Університетська (цілодобово);

6. Парк "Покровський", вул. Котляревського (цілодобово);

7. Міська рада, вул. Шевченка, 2-а (цілодобово).

Якщо Ви опинилися в скрутній ситуації, промерзли на холоді або потребуєте іншої первинної допомоги, звертайтеся до найближчого пункту.

У пунктах допомоги Ви можете отримати:

- обігрів;

- теплий чай;

- допомога людям без постійного місця проживання;

- перша домедична допомога;

- виклик екстрених служб;

- консультації інформативного характеру.

У разі аварійної ситуації, просимо не панікувати, звертатись на гарячу лінію КП "Муніципальна варта" - 60-400; 073 070 05 57.

 

За даними УкрГідрометцентру, внаслідок впливу активного циклону в Україні протягом 18 січня прогнозується суттєве ускладнення погодних умов.

У Київській області: сильний мокрий сніг, посилення вітру до 15-20 м/с, хуртовини, місцями налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця, утворення снігового покриву висотою 10-20 сантиметрів. У східних районах області дуже сильний мокрий сніг, висота снігового покриву 30-40 сантиметрів.

Київська обласна державна адміністрація закликає мешканців Київщини бути вкрай обережними під час перебування на вулиці та утриматися від поїздок особистим легковим транспортом.

Попереджаємо про високу ймовірність введення обмеження в’їзду великогабаритних і важковагових транспортних засобів у Київську область з 18 січня. Закликаємо власників великогабаритних і важковагових транспортних засобів та керівників транспортних підприємств взяти до уваги обмежувальні заходи при плануванні і утриматись від поїздок в зазначені періоди.

За таких погодних умов необхідно бути максимально уважними та обережними на дорогах.  Користуйтеся пасками безпеки, дотримуйтесь безпечної дистанції. З особливою обережністю рухайтеся мостами та естакадами, відмовтеся від ризикованих маневрувань. Неухильно дотримуйтеся Правил дорожнього руху!

Шановні громадяни! Просимо Вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку «101».

Новини

Анонси

Звіт за 100 днів

Петиції

Громадський бюджет

Звіт за 3 роки

Секретар ради інформує

СТРАТЕГІЧНИЙ ПЛАН ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ірпінського регіону на період до 2020 року

СТРАТЕГІЧНИЙ ПЛАН ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ірпінського регіону на період до 2020 року


Протидія торгівлі людьми

Розпорядження по очищеннюГромадська радаМолодіжна громадська рада

ПАМ'ЯТАЄМО полеглих за Україну

Інформація, що може бути корисною під час подорожі за кордон:

Довідки:


Законодавство у сфері протидії людьми:

Порядок взаємодії субєктів з надання допомоги потерпілим та постраждалим від торгівлі людьми (постанова КМУ №783 від 22.08.2012 року)

Посібники та інформаційні матеріали:

 

1 листопада 2014 року розпочато реалізацію проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні» за підтримки Організації безпеки та співробітництва у Європі Координатора проектів ОБСЄ в Україні, уряду Канади, Міністерства соціальної політики України. Головним виконавчим партнером є громадська організація «Фундація «Гармонізоване суспільство».

Загальною метою та завданням проекту є посилення спроможності органів державної влади та громадських організацій, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми, надавати відповідну допомогу жертвам торгівлі людьми.

Проект також передбачає підвищити обізнаність населення через проведення Інформаційної кампанії щодо існуючого Національного механізму взаємодії у наданні допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

 

Локації проектів

Міське радіо

Календар подій

Ірпінський вісник