Monday, 20 September 2021 |

Фонд соціального страхування України компенсує  застрахованим особам за період догляду за хворою дитиною або членом сім'Ї заробіток, починаючи з першого дня догляду. Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу і визначається на загальних підставах.        

      Надання допомоги з тимчасової втрати працездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років здійснюється за весь період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більше 14 календарних днів. А в разі стаціонарного лікування – за весь час перебування застрахованої особи у стаціонарі разом із хворою дитиною.

      Допомога по догляду за хворим членом сім'ї виплачується не більш як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, - не більше,  ніж за сім календарних днів.

      Допомога по  тимчасовій непрацездатності у разі хвороби або травми самої застрахованої особи фінансується Фондом, починаючи з шостого дня непрацездатності і до відновлення здоров'я або встановлення інвалідності.  Перші п’ять днів непрацездатності оплачуються роботодавцем.  Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності складає 50% від середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років) і до 100% (якщо стаж – понад 8 років).         

      Відповідно до законодавства Фонд має здійснювати фінансування  по допомогам упродовж 10 робочих днів з моменту прийняття заяви-розрахунку.

З повагою, Петро ЗБРОЖЕК